Podczas majowej konferencji ICOMOS „Podstawy teoretyczne ochrony zabytków – 60 lat Karty Weneckiej”, zorganizowanej także dla prof. Krzysztofa Pawłowskiego z okazji 90. urodzin, solenizant postanowił przekazać dochód ze sprzedaży swojej książki „Meandry badań nad kształtowaniem miasta” na ratowanie zabytków Lwowa.
 
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zainspirowane tym gestem, postanowiło ogłosić zbiórkę publikacji związanych z tematyką zabytkoznawczą i konserwatorską, które przekaże Katedrze Architektury i Restauracji Politechniki Lwowskiej. Rzecz w zebraniu jak największej liczby tekstów, zwłaszcza tych dostępnych w języku angielskim, jednakże publikacje po polsku również będą mile widziane. Celem jest uzupełnienie zasobu literatury, który wspomoże rozwój naukowy instytucji i jej studentów.

MKiDN będzie wdzięczne za każdy wkład oraz za pomoc w promowaniu tej inicjatywy. Zachęcamy do udostępniania informacji o zbiórce w swoich kręgach naukowych. Wszystkie osoby oraz instytucje, które wesprą inicjatywę, zostaną uhonorowane w specjalnej dokumentacji. Dokument ten zostanie przekazany do Lwowa oraz upubliczniony.

Publikacje (po jednym egzemplarzu) można przekazywać do dnia 10 czerwca 2024. Przed przekazaniem książek prosimy o sprawdzenie, czy nie figurują one już w zbiorach bibliotecznych Politechniki: katalog polskojęzyczny: https://opac.lpnu.ua/

Adres do wysyłki książek:
Bogusław Szmygin
Politechnika Lubelska
Wydział Budownictwa i Architektury
ul. Nadbystrzycka 40
20-618 Lublin

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie