Wystawę „Lech Kaczyński (1949–2010). Człowiek Solidarności” można oglądać w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Miejsce jest nieprzypadkowe, ponieważ patronem KSAP jest właśnie śp. prezydent RP. 

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej stawia sobie za cel wszechstronny rozwój polskiej administracji publicznej, w tym szczególnie służby cywilnej. Unikatowy profil szkoły oparty jest na stałym rozwoju, analizie doświadczeń własnych i podmiotów o zbliżonym zakresie działania w kraju i za granicą, implementacji innowacyjnych projektów oraz aplikacyjnym charakterze zajęć. Uroczyste otwarcie wystawy w tym miejscu zostało zorganizowane w środę, 22 marca 2023.

– Nasza wystawa to nie tylko ilustracja zawodowej drogi życia śp. Lecha Kaczyńskiego, ale w moim odczuciu również forma ukazania jej jako swoistego drogowskazu stałych i niezmiennych postaw obywatelskich – mówił podczas wernisażu Mateusz Smolana, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Solidarności. – Została przygotowana również z myślą o młodym pokoleniu, z wiarą w to, że potrzeba opierania się na autorytetach jest czymś zupełnie naturalnym, oczywistym i potrzebnym. Tak też rozumiemy drogę życia Pana Prezydenta, jako odniesienie i wskazanie tego, co słuszne i wartościowe w życiu każdego z nas.

 

Dlaczego postanowiliśmy, że IDS przygotuje wystawę przybliżającą osobę i aktywność zawodową śp. prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego?

Przede wszystkim zdecydowały o tym wartości, którym był wierny przez całe swoje życie zawodowe. Kierował się postawą szczerego i głębokiego zaangażowania w sprawy społeczne, sprawy narodu. Cechowała Go postawa wpierająca, solidarna, patriotyczna, wynikająca z troski o teraźniejszość i przyszłość RP.

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie