Pobierz/ Download free e-book

 pdf    22 104,01 KB    3    administrator    19.11.2021, 11:16   Pobierz

DARMOWY E-BOOK ALBUMU WYSTAWY "KSIĘŻA SOLIDARNOŚCI"

IDS_Ksieza_Solidarnosci_album_ebook-1.jpg 

Album pt. „Księża Solidarności” to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjno-informacyjnym przygotowane z myślą obchodach 40-lecia NSZZ „Solidarność” oraz o zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

Katalog wystawy „Księża Solidarności”  przekrojowo prezentuje wkład Kościoła katolickiego i poszczególnych jego przedstawicieli w rewolucję Solidarności i pokonanie komunizmu w XX wieku. Przedstawieni w nim zostali najważniejsi duchowi patroni NSZZ „Solidarność” oraz wybrani kapelani Solidarności. Album zawiera  biogramy księży, a szczególną uwagę poświęcono sylwetkom bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Całość poprzedzają informacje o kontekście historycznym, o Mszach św. za Ojczyznę, pielgrzymkach ludzi pracy na Jasną Górę, zaangażowaniu Kościoła rzymskokatolickiego w Solidarność. 

Celem albumu jest przypomnienie społeczeństwu o pozytywnym wkładzie Kościoła rzymskokatolickiego w krzewienie postulatów solidarnościowych, walkę z komunizmem i pomoc, jaką udzielali społeczeństwu w czasach PRL.