Księża Solidarności.
Katalog wystawy

– autor scenariusza: dr Mateusz Ihnatowicz
– liczba stron katalogu: 148
– format: 23 x 23 cm
– oprawa twarda
– język: polski, angielski

 

 

Album pt. „Księża Solidarności” to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjno-informacyjnym przygotowane z myślą o obchodach 40-lecia NSZZ „Solidarność” oraz o zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Katalog wystawy „Księża Solidarności”  przekrojowo prezentuje wkład Kościoła katolickiego i poszczególnych jego przedstawicieli w rewolucję Solidarności i pokonanie komunizmu w XX wieku. Przedstawieni w nim zostali najważniejsi duchowi patroni NSZZ „Solidarność” oraz wybrani kapelani Solidarności. Album zawiera biogramy księży, a szczególną uwagę poświęcono sylwetkom bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. Całość poprzedzają informacje o kontekście historycznym, o Mszach św. za Ojczyznę, pielgrzymkach ludzi pracy na Jasną Górę, zaangażowaniu Kościoła rzymskokatolickiego w Solidarność.

Celem albumu jest przypomnienie społeczeństwu o pozytywnym wkładzie Kościoła rzymskokatolickiego w krzewienie postulatów solidarnościowych, walkę z komunizmem i pomoc, jakiej księża udzielali społeczeństwu w czasach PRL.

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie