Wirtualne zwiedzanie wystawy „Anatomia terroru”! Obejrzyj film i zobacz, jak Krzysztof Grzondziel opowiada o swoich dziełach.

Wystawa prac Krzysztofa Grzondziela przygotowana przez Instytut Dziedzictwa Solidarności to swoisty dokument prowokujący do myślenia, myślenia nad ofiarami terroru komunistycznych władz w PRL. Wystawa została przygotowana z okazji 50 rocznicy GRUDNIA 1970. Na ekspozycję składa się selektywny wybór prac artysty powstałych w latach 19762019, zróżnicowanych pod względem formalnym i artystycznym, od satyry po instalacje. Warto zobaczyć ten niezwykły zapis historii walki z reżimowym kłamstwem i przemocą.


Krzysztof Grzondziel opowiada o swoich dziełach

KRZYSZTOF GRZONDZIEL urodził się w 1959 roku w Mysłowicach. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. W latach 1977-1981 odbywał konsultacje artystyczne u Jerzego Dudy-Gracza. W 1984 roku ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Katowicach. Studiował w pracowni grafiki prof. Tomasza Jury, w pracowni malarstwa prof. Macieja Bieniasza oraz w pracowni rzeźby prof. Bronisława Chromego. Zajmuje się rysunkiem satyrycznym, grafiką użytkową (plakat, ilustracja książkowa, opracowania katalogów, reklama), a także projektowaniem architektonicznym. Jako karykaturzysta zadebiutował w czasopiśmie „Karuzela” w 1978 roku. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie, Galerii Satyrykonu w Legnicy, Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie