„WOLNOŚĆ JEST W NAS – ŚWIADECTWA SOLIDARNOŚCI” – INICJATYWA OBJĘTA PATRONATEM INSTYTUTU DZIEDZICTWA SOLIDARNOŚCI
Instytut Dziedzictwa Solidarności objął patronatem inicjatywę „Wolność jest w nas – świadectwa solidarności”, która na przestrzeni lat rejestrowała rozmowy ze świadkami historii o wolności i solidarności.

Na łamach portalu wolnoscjestwnas.pl można wysłuchać świadectw takich legendarnych postaci jak Anna Walentynowicz czy ksiądz infułat Zdzisław Król.

Prezentowane rozmowy nie mają formy oficjalnych wypowiedzi. To różnorodne rozmowy, często nagrywane w pracy lub w domu, z inspirującymi osobami, które nie bały się kroczyć własnymi ścieżkami i pozostawiły po sobie niezwykłe świadectwo godne naśladowania. Są to głosy świadków, którzy ponosili w życiu wysokie koszty za obronę tego, w co wierzą, dlatego potrafią rozmawiać szczerze i opowiadać także o sprawach trudnych. Doświadczali prób, które pozwoliły im poznać samych siebie i być sobą, przełamywać bariery, żyć pełnią, a niekiedy zdobyć wolność wewnętrzną, o jakiej inni potrafią tylko marzyć.

Instytut Dziedzictwa Solidarności serdecznie zaprasza do zapoznania się z bogatym zbiorem inspirujących rozmów udostępnionych w ramach projektu „Wolność jest w nas – świadectwa solidarności” pod adresem www.wolnoscjestwnas.pl

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie