W siedzibie Instytutu Dziedzictwa Solidarności gościł w minionym tygodniu Marek Popiełuszko, bratanek błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkał się z dyrekcją oraz zespołem IDS. 

– Ksiądz Jerzy jest dla nas wszystkich kapelanem Solidarności, a dla mnie osobiście młodszym bratem mojego taty Józefa i moim drogim wujkiem – opowiadał pan Marek. – Wierzę, że ksiądz Jerzy jest z nami, a ja czuję jego obecność – dodał.

Jak stwierdził, cieszy się z wystawy, jaką przygotował IDS o księżach Solidarności, upamiętniającej bohaterskich duchownych, w tym jego wuja, ks. Jerzego, dla którego życiowym przesłaniem były znane wszystkim ewangeliczne słowa: zło dobrem zwyciężaj.

– Moją radością jest to, że w rodzinnych stronach, czyli Okopach, powstanie muzeum pamięci o bł. ks. Jerzym Popiełuszko. Przy okazji chciałbym skierować do wszystkich ludzi dobrej woli prośbę. Każdy, kto jest zainteresowany wsparciem budowy muzeum, może to zrobić, kupując symboliczną cegiełkę na Poczcie Polskiej – powiedział Marek Popiełuszko.

Podziękował także za zaproszenie do Instytutu Dziedzictwa Solidarności, którego misja jest zawarta w słowach Jana Pawła II: Nie ma wolności bez solidarności. Nie ma solidarności bez miłości.

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie