„Ogólnopolskie Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę” to kolejny owoc naszych starań i przemyśleń oraz próba wizualnego przedstawienia tego, czym były te pielgrzymki oraz jak ważne one są dla dziedzictwa Solidarności.

– Wystawa w pigułce pokazuje całą historię – mówił przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda podczas wernisażu, jaki został zorganizowany w Sali BHP w Gdańsku w październiku 2023 roku. – Pierwsza była pielgrzymka hutników, ale na sygnał bł. ks. Jerzego Popiełuszki każda kolejna stała się wydarzeniem dedykowanym ludziom pracy. Jest to jego testament, o który dbamy i chcemy nadal wypełniać.
„Ogólnopolskie Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę” można było oglądać najpierw w Sali BHP, ale w planie są również inne miejsca. Autorem scenariusza tej wystawy i katalogu jest dr Grzegorz Majchrzak.
Zachęcamy również do pobrania katalogu wystawy, który jest dostępny >>TUTAJ<<  Aby zamówić ten katalog w formie drukowanej, należy skontaktować się z Instytutem Dziedzictwa Solidarności, pisząc na adres wm@ids1980.pl.

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie